LYŽAŘSKÝ AREÁL:    úvod/aktuality  -   charakteristika  -  praktické info  -   zázemí  -  provoz a ceny     |||     FOTO     POČASÍ

 

 

 

 
 

* umělé osvětlení * technnické zasněžování * strojová úprava svahu * přepravní kapacita 650 os/h * chata Nataša * strojová úprava tratí pro běžkaře * 

.Trasy pro běžkaře v okolí Chotěboře

 

Běžecké stopy: 
- - - , stav ke dni: 07.02.2015
Strojové trasy: 
info na tel. 773 688 731


Mapa primárně strojově upravovaných tras
aktuální mapa projetých stop není v sezóně 2010/2011 dostupná

Strojově upravené trasy
  
Trasy jsou upravovány sněžným skútrem Buran classic M150 s přídavným zařízením pro úpravu stop. Výchozím místem pro tyto trasy je lyžařský areál Svatá Anna, "ručně" projeté stopy jsou však v širokém okolí.
   Snahou lyžařského oddílu TJ CHS Chotěboř, který strojovou úpravu tras provádí,  je pravidelná příprava základního okruhu na louce pod sjezdovkou a dále na Slavíkově louce. Úprava dalších tras (viz mapa "Záměr strojové úpravy běžeckých stop") je pak závislá především na množství sněhu a aktuální předpovědi počasí.
   Mapa záměru strojové úpravy běžeckých stop také zobrazuje naší snahu o napojení námi udržovaných stop na běžecké trasy upravované jinými subjekty - v tomto případě Obec Škrdlovice, která upravuje stopy až ke Starému Ransku. V případě napojení na tyto trasy by bylo možné jet strojově upravenou stoupou od Chotěboře na západě až po Bystřici n. P. na východě, tj. přes celou Vysočinu.

   Strojová úprava stop je samozřejmě finančně značně národná; našimi významnými partnery v této činnosti jsou firma Kaba sport Chotěboř, Penzion Mikeš v Dolním Sokolovci a Město Chotěboř.


ZÁMĚR STROJOVÉ ÚPRAVY BĚŽECKÝCH TRAS
>>>  otevřít v novém okně <<<
(pozor, může to chvilku trvat)


 
 
 (C) 2007
http://snih.chotebor.cz
sjezdovka@chotebor.net