LYŽAŘSKÝ AREÁL:   úvod/aktuality  -  praktické  info  -   zázemí  -  provoz a ceny     |||     PRO BĚŽKAŘE   |   FOTO     POČASÍ

 

 

 

 
 

* umělé osvětlení * technnické zasněžování * strojová úprava svahu * přepravní kapacita 650 os/h * chata Nataša * strojová úprava tratí pro běžkaře * 

.


Svatá Anna u Chotěboře (530 m. n. m.)

Lyžařský areál Svatá Anna se nachází v těsné blízkosti města Chotěboře na Vysočině – tedy necelé 2  hodiny cesty z Prahy i Brna. Nadmořská výška  okolí se pohybuje od 450 do 600 metrů a nabízí vynikající terén především pro běžkaře. Na sjezdaře čekají v okolí 20 km další čtyři malé lyžařské areály.

   V našem areálu čeká na lyžaře i snowboardisty 300 metrů dlouhá osvětlená a technicky zasněžovaná sjezdovka, která je strojově upravována. Místní lyžaři pak využívají i okolních luk a tras sousedního motokrosového závodiště – na boulích a skocích se zde vydovádí především ti, kteří hledají větší dobrodružství. Občerstvení u dolní stanice vleku pak slouží i běžkařům, kteří tudy vyjíždí do stop – těch jsou v okolí desítky kilometrů. Některé z nich lyžařský oddíl upravuje sněžným skútrem. Hned vedle lyžařské chaty se nachází i dětský provázkový vlek.
   Přímo v Chotěboři můžete najít všechny služby, které patří k malému městu – obchody, restaurace, kino, knihovnu, občasné koncerty, diskotéky a divadelní představení i ubytovací kapacity velmi dobré i průměrné kvality. Z dalších sportovních zařízení je k dispozici zimní stadion, fit-centrum a sportovní hala. V okruhu 20 km pak můžete využít služeb dalších čtyř lyžařských vleků v Želených horách (Trhová Kamenice, Horní Krupá, Horní Bradlo, Hluboká) nebo plaveckého bazénu v Havlíčkově Brodě. Prodej sportovního vybavení včetně servisu lyží a snowboardů zajišťuje firma "Kaba sport" v ulici Krále Jana (asi 1,5 km od sjezdovky).

TIP:    Při návštěvě Chotěboře nesmíte vynechat procházku krásnou zimní přírodou v kaňonu řeky Doubravy. Obří rampouchy na skalách i voda valící se přes zledovatělé peřeje ještě umocňuje magickou atmosféru tohoto místa.

PŘEDEVŚÍM PRO RODINY S DĚTMI...
Lyžařské středisko Svatá Anna patří k malým areálům, v jehož silách není zajistit komplexní služby, které jsou obvyklé v renomovaných horských střediscích, avšak nabízí přátelské nízké ceny, krátké čekací doby a hlavně přátelské domácí prostředí. Lyžování na Svaté Anně pak může být stejně hodnotným zážitkem jako ve velkých areálech.
Lyžařský oddíl TJ CHS (provozovatel areálu) otevřel v roce 2009 také celoroční lyžařskou školu (pro děti). Více informací získáte na: lyzarskaskola@email.cz

Jak se k nám dostat?
    Po příjezdu do Chotěboře sledujte směrovky ukazující ke „sportovním areálům“ popř. poutače lyžařského areálu, od zimního stadionu pak kolem tenisových kurtů porkačujte přímo ke směrovce „lyžařský vlek“. Pokud přijedete autem, máte možnost hned u auta nazout lyže a k pokladně u dolní stanice vleku sjedete přímo na nich, stejně tak zpět k vašemu autu z horní části sjezdovky. Pro pěší je pak nejsnazší cesta přímo ze středu města po červené turistické značce (viz mapa níže).

 
Funkční mapa s vyznačením lyžařského areálu


 
 
 (C) 2007
http://snih.chotebor.cz
sjezdovka@chotebor.net