LYŽAŘSKÝ AREÁL:  úvod/aktuality  -  charakteristika  -   zázemí  -  provoz a ceny     |||     PRO BĚŽKAŘE   |   FOTO     POČASÍ

 

 

 

 
 

* umělé osvětlení * technnické zasněžování * strojová úprava svahu * přepravní kapacita 650 os/h * chata Nataša * strojová úprava tratí pro běžkaře * 

.

Praktické a technické informace

 

Obtížnost tratí:    počet vleků

2/0,3 km

upravované tratě 1/0,3 km osvětlení
technický sníh
ano/0,3 km
ano/0,3 km
ostatní sjezdovky 2/0,5 km přepravní kapacita až 600 os./hod.


Zimní mapa areálu "Svatá Anna" se zvýrazněním sjezdovek a běžeckých tras

 
Postupný rozvoj areálu:

  Jak znázorňuje nákres vpravo, lyžařský areál pod kapličkou sv. Anny se rozvíjel postupně. Nápad postavit v Chotěboři sjezdovku se začal realizovat před přibližně 35 lety. V první fázi byl postaven cca 150 metrů dlouhý háčkový vlek podél sjezdovky č. 1. Areál byl postupně vybavován umělým osvětlením a technickým zasněžováním. Pro potřeby lyžařského oddílu byla postavena také montovaná chata typu Nataša.
  V průběhu doby se začalo uvažovat o prodloužení sjezdovky a modernizaci vleku. K prodloužení nakonec došlo, k modernizaci nikoliv. Nevznikla ani sjezdovka č. 2, ale první část sjezdovky byla navezením prodloužena o část 3. Neoficiálně začaly být užívány i prostory okolních luk a bývalého motokrosového závodiště (prostory č. 5).
  V roce 2005 byl s výrazným finančním přispěním města Chotěboř postaven nový vlek typu poma (znázorněn červeně) a stávající sjezdovka byla prodloužena o růžově znázorněné úseky č. 4. Upravovány začaly být i prostory č. 5.
  V roce 2006 byl upraven i prostor podél nového vleku (přibližně v místech zamýšlené sjezdovky č. 2), který slouží především pro snowboaardisty, kteří využívají skoků a boulí přilehlého, znovu obnoveného, motokrosového závodiště.
Od sezóny 2009/2010 je v provozu dětský lanový vlek ve spodní části areálu (na plánku vyznačen modře).


 
 
 
(C) 2007
http://snih.chotebor.cz
sjezdovka@chotebor.net